• Mary Roe

Pri tomto strašidelnom lese by ste žiť nechceli !!!

Updated: Sep 24, 2019Všimli ste si, že Anglicko je na nadprirodzené veci akýmsi magnetom? Okrem Spojených štátov sa kruhy v obili viac krát objavili aj na anglických poliach.

O strašidelných domoch s duchmi sa často hovorí aj na FB stránkach Čechov a Slovákov žijúcich v UK. No počuli ste už o strašidelnom Kortskom lese?

Tento les sa rozprestiera na kopci a v údolí ho obklopujú štyri malé mestečká. Vďaka svojej strašidelnej povesti ho navštevujú len turisti a aj tí musia mať sprievodcu. Zabudnite však na to, že si les budete môcť prejsť krížom krážom. Tak hlboko s vami žiaden sprievodca nepôjde.

Nájdete tu konáriky posplietané do pentagramov, kamene uložené na kopách a z času na čas z neho počuť strašidelné výkriky. Ak budete mať to "šťastie" môže sa vám na pár sekúnd podariť zahliadnuť starodávne oblečenú postavu.

Podľa legendy z poznámok miestnych pisárov sa tu v období stredoveku diali veci ako z hororu.

Ľudia, ktorí žili v okolí lesa tam vraj mohli vidieť svoju vlastnú smrť. O samovraždy a podivné úmrtia tu taktiež nebola núdza.

Podľa nájdených dokumentov ľudia verili, že to všetko má na svedomí kliatba uvrhnutá na les a obce, ktoré ležia v jeho blízkosti. Obyvatelia sa cítili ako v bludnom kruhu, z ktorého sa nedá vyjsť. Ľuďom, ktorí sa pokúsili dostať odtiaľ preč, záhadná sila spôsobila predčasnú smrť. Človek, ktorému sa predsa len podarilo zbaliť sa a vydať sa na cestu, bol považovaný za čarodejníka a bol upálený.

V tomto lese sa nachádza aj strašidelný starý dom s démonickými maľbami a podobne podivné maľby nájdete aj v jaskyni.


Kliatba sa vraj zrušiť dá, no hľadá sa osoba, ktorá dokáže otvoriť mágiou uzamknutú knihu. Podľa legendy existuje proroctvo, v ktorom takáto osoba príde a dozvie sa nie len všetky skutočnosti z minulosti, ale aj v čom spočíva kliatba, ktorá tam stále trvá.

A čo vy? Išli by ste to skúsiť?

Vojsť do tohto mysteriózneho sveta sa dá jednoducho. Stačí siahnuť po knihe Saviours - Kliatba Kortského lesa.

Prihodilo sa vám už niečo strašidelné?


#kliatbakortskeholesa #kortskyles #maryroe #maryroeauthor #strasidelnyles #YA #mysterioznypribeh #kliatba

52 views0 comments

Recent Posts

See All